AktüelGazedda'nın Gündemi13 bin kontenjanın 5 bini boş kaldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, YKS sonuçlarına göre yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Kıbrıs'ın kuzeyine ayrılan 13 bin kontenjanın 5 bini boş kaldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, YKS sonuçlarına göre yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Kıbrıs’ın kuzeyine ayrılan 13 bin kontenjanın 5 bini boş kaldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi. 

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları bugün açıklandı. Kıbrıs’ın kuzeyindeki üniversiteler için ayrılan 13 bin 848 kontenjana, Türkiye’den 8 bin 636 kişi yerleşti. Öğrenciler henüz üniversite seçimlerini yapmamasına rağmen, ilk etapta 5 bin 212 kontenjanın boş kaldığı gözlemlendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık