AktüelGazedda'nın Gündemikoronavirus“1102 çağrı merkezi” devreye girdi

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ihbar hattı için “1102” numaralı çağrı merkezi oluşturdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 14, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB
Geleceğe İlham Ver

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs için oluşturulan GSM numaralarına ek olarak daha fazla kişinin bakanlığa ulaşabilmesi için ivedi olarak hem sabit telefonlardan hem de GSM operatörlerinden ulaşabilecek 1102 numaralı çağrı merkezinin oluşturulduğu belirtildi. 

Çağrı merkezinde aynı anda 5 kişinin yanıt verebileceği, 10 kişinin de beklemede olabileceği şekilde bir sistemin devreye girdiği belirtilen açıklamada, sistemin Türkçe ve İngilizce yanıt verebilecek şekilde hazırlandığı kaydedildi ve “Tüm vatandaşlarımız 7 gün 24 saat boyunca çağrı merkezine ulaşabilecektir” denildi. 

Sağlık Bakanlığı’nın 0548 850 11 88 ve 0533 850 11 88 numaralı telefonları da koronavirüs ihbar hattı olarak devrede bulunuyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft