AktüelGazedda'nın Gündemi11 Ekim seçiminde hiç kadın aday yok

Cummhurbaşkanlığı için başvuru süresi dün doldu. 11 adayın yarışacağı ve 11 Ekim'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiç kadın aday yok.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cummhurbaşkanlığı için başvuru süresi dün doldu. 11 adayın yarışacağı ve 11 Ekim’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiç kadın aday yok.

 Yüksek Seçim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı seçimi için başvuran adayları geçici olarak ilan etti. 

YSK’nın 14 numaralı duyurusunda başvuru sırasına göre ilan edilen adaylar şöyle: Mustafa Akıncı (Bağımsız), Tufan Erhürman (CTP), Ersin Tatar (UBP), Kudret Özersay (Bağımsız), Alpan Uz (Bağımsız), Erhan Arıklı (YDP), Fuat Çiner (MDP), Mustafa Ulaş (Bağımsız), Arif Salih Kırdağ (Bağımsız), Serdar Denktaş (Bağımsız), Ahmet Boran (Bağımsız). 

Seçime hiçbir kadın adayın katılmaması, partileri tarafından aday gösterilmemesi ise dikkat çekti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık