koronavirus1000 civarında insan geldi: Yüksek ateşi olanlar var!

Kıbrıs'ın kuzeyine bugün Türkiye'den 1000'e yakın kişi geldi. Çoğunluğu asker olan kişiler, Lefke'de bulunan yurtlara yerleştirildi. Karantina amaçlı olarak yurtlara yerleştirilen bazı kişiler, yüksek ateş tespit edilmesi sonucu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyine bugün Türkiye’den 1000’e yakın kişi geldi. Çoğunluğu asker olan kişiler, Lefke’de bulunan yurtlara yerleştirildi. Karantina amaçlı olarak yurtlara yerleştirilen bazı kişiler, yüksek ateş tespit edilmesi sonucu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bakanlar Kurulu kararıyla Kıbrıs’ın kuzeyine yolcu gelişi tamamen yasaklanmasına rağmen, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askerlerin adaya gelişi sürüyor. Çoğunluğu asker olan bin civarında Türkiye kökenli kişi, Kıbrıs’a gelerek, karantina amaçlı olarak Lefke bölgesinde bulunan yurtlara yerleştirildi.

Yüksek ateşi olan kişiler var

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, Lefke bölgesine yerleştirilen bazı kişilerde yüksek ateş gözlemlendiği de öğrenilirken, bahsi geçen kişilerin Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü ve müşahede altına alındığı kaydedildi.

Adaya gelişler sürecek

Hafta boyunca askerlerin adaya gelişinin devam edeceği de öğrenilirken, sabah saatlerinde YENİDÜZEN’e konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür, “gelen asker ve aileleri ile ilgili bize bilgi verilmedi. Onlara müdahale edemedik” demişti.

Türkiye’deki vaka sayısı 131 bin 744

Türkiye’deki pozitif koronavirüs vakası sayısı 6 Mayıs 20.35 itibariyle 131 bin 744 olarak açıklandı. Vakaların 3 bin 584’ü hayatını kaybederken 78 bin 202 kişi ise iyileşerek taburcu oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık