koronavirus100 bin kişiden 5’i hayatını kaybediyor

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Şükrü Onbaşı, bu sabah Damla Dabis’in sunduğu Web TV programına katıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Damla Dabis’in Havadis Web TV’deki yayınına katılan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Şükrü Onbaşı ülke genelinde nüfus üzerinden bir hesaplama yapıldığı zaman, 100 bin kişiden 5’inin Covid-19’dan dolayı hayatını kaybettiğini belirterek, yoğun bakıma giren her 3 hastadan 1’inin ise hayatını kaybettiğini ifade etti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Sorumlusu Dr. Şükrü Onbaşı, bu sabah Damla Dabis’in sunduğu Web TV programına katıldı. Koronavirüs’ün Kıbrıs’ın kuzeyindeki son durumuyla ilgili bilgi veren Onbaşı, yoğun bakımdaki en uzun süreli yatış süresinin 23 gün olduğunu ve bu hastanın dün itibariyle taburcu edildiğini söyledi. Onbaşı, 23 gün süreyle yoğun bakımda tedavi gören hastanın, mutasyon virüs teşhisiyle hastaneye yattığını da belirterek, yoğun bakımda yatan her 3 kişiden 1’inin ise hayatını kaybettiğini belirtti.

Covid-19’dan ölüm oranlarının dünyaya bakıldığı zaman yüksek olmadığını da belirten Onbaşı, ülke nüfusuna oranla her 100 bin kişiden 5’inin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiğini ve bu oranın hem güneyde hem de dünyanın diğer ülkelerinden daha düşük olduğunu ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık