AktüelMedya Odası”Cinayet failleri ortaya çıkartılarak hesap vermeleri sağlanmalı”

Kutlu Adalı cinayeti hakkında ‘itiraf’ nitelikli yeni iddiaların ortaya atılması ve cinayetin araştırılması için Meclis Araştırma Komitesi kurulmasının ardından Kutlu Adalı Vakfı'ndan yeni bir açıklama yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kutlu Adalı cinayeti hakkında ‘itiraf’ nitelikli yeni iddiaların ortaya atılması ve cinayetin araştırılması için Meclis Araştırma Komitesi kurulmasının ardından Kutlu Adalı Vakfı’ndan yeni bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, bugün için ortada yeni bir durumun olduğu belirtilerek, “Gerçekler eskidir ama itiraflar yenidir” denildi.

Şu andan itibaren Adali ailesinin yüreğindeki sızıyı bir nebze de olsa hafifletecek şeyin, bu kez etkin ve gerçek bir soruşturma yürütülmesi ve cinayeti planlayıp gerçekleştiren herkesin ortaya çıkartılarak hukuk önünde hesap vermelerinin sağlanması olduğu vurgulandıç

Vakıftan yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Adalı ailesi olarak 25 yıldır her geçen gün büyüyen bir acıyla yaşıyoruz. Hayatını toplumsal mücadeleye adayan babamızı, canımızı kaybetmiş olmak yüreğimizde onulmaz bir yara açtı. Ama aradan geçen bunca zamana ve her türlü girişimimize rağmen onu katledenlerden bir türlü hesap sorulmaması yaramızı daha da kanattı, acımızı büyüttü.

Kutlu Adalı cinayetinin etkin bir şekilde soruşturulmadığı hukuki olarak karara da bağlanmış açık bir gerçektir. Nitekim son günlerde, o dönemde meselenin soruşturulmaması yönünde telkinler aldıklarını açıklayan zamanın yetkilileri bu gerçeği teyit etmiş olmaktadırlar.

Bugün için ortada yeni bir durum vardır. Gerçekler eskidir ama itiraflar yenidir. Şu andan itibaren aile olarak bizlerin yüreğindeki sızıyı bir nebze de olsa hafifletecek şey, bu kez etkin ve gerçek bir soruşturma yürütülmesi ve cinayeti planlayıp gerçekleştiren herkesin ortaya çıkartılarak hukuk önünde hesap vermelerinin sağlanmasıdır. Bunun için hem KKTC’deki hem de Türkiye’deki ilgili tüm mercilere görevlerini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Kutlu Adalı’mızı ne bize ne toplumumuza geri verebilirsiniz ama aile ve toplum vicdanında kanayan yarayı hafifletebilirsiniz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık