Kadına şiddette yeni tablo: 10 günde 40 şikayet

Başbakan Tufan Erhürman sosyal medyadan yaptığı açıklamada 26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildiğini kamuoyu ile paylaştı. 

Daha önce Ekim ayına kadar bu rakamın toplamda 205 olduğunu belirten Erhürman, 26 Kasım ile 4 Aralık tarihlerindeki şikayetlerin bu oranın %20’si kadar olduğunu belirterek, “Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir” dedi.

İşte Erhürman’ın açıklaması:

26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildi. Bunların 22’si Lefkoşa’dan, 9’u Mağusa’dan, 4’ü Girne’den, 2’si Güzelyurt’tan, 3’ü İskele’den. Ekim ayına kadar polise ulaşan şikayet sayısı toplam 205 idi. 8 günde bu rakamın % 20 ‘si kadar daha şikayet yapıldı. Şikayetler üzerine gerekli işlemler başlatıldı. Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir.