İklim değişikliği, plansızlık ve betonlaşma – (Sosyal medya-derleme)

İki gündür etkisini gösteren yağmurla birlikte yer yer plansızlıktan ve betonlaşmadan dolayı yer yer ise doğal koşullardan dolayı ortaya ciddi bir felaket tablosu çıktı.

Yaşanan olaylarda üç genç  hayatını kaybetti. Pek çok araba, ev ve iş yeri ciddi hasar gördü.

Sosyal medyada bir yandan kentlerin ve yaşam alanlarının altyapısızlığı – plansızlığı yönünde eleştiriler yapılırken diğer yandan da küresel iklim değişikliğinin ülkemizdeki göstergelerini yaşıyor olduğumuz yönünde tesbitler yapılmakta.

İşte sosyal medyadan derlediklerimiz:

Tutku Tuğyan

KKTC ve İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ? İnsan türünün geleceğinin tehdit altında olduğu defalarca dünya bilim adamları tarafından ilan edildi. Bu tehdit çok uzakta değil, 2030 lardan itibaren doğa ciddi…

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Harmancı

Akşam yaşanan dehşet gecesinde yaşamını yitiren hayatının baharında 4 gencimize rahmet diliyorum, tarifsiz acı yaşayan acılı ailelere başsağlığı dilerim.

 

 

 

 

Yusuf Alkım

Ne denebilir ki? 4 gencecik insan. Onların yerinde herhangi birimiz de olabilirdi ve bu doğaya rağmen yapılan işlerin bedelini o işleri yapanların yerine ödemiş olabilirdi! Peki ya gerçekten bedel…

 

Can Kara

İskele bölgesinde de dere yataklarının daha fazla kapatılmaması için bir an önce Emirname geçirilerek İmar Planı tamamlanmalı. Aksi takdirde benzer sonuçlar sürpriz olmayacaktır.

 

 

 

 

İklim değişirken aynı kalmak – Hasan Yıkıcı